Galeria Hosso – miejsce spotkań w Drawsku Pomorskim

Spotkajmy się w Hosso!

Ruszyła budowa Galerii Hosso w Drawsku Pomorskim. Handel od wieków pełnił miastotwórczą rolę, jednak dziś funkcja galerii handlowej w życiu miasta jest jeszcze ważniejsza. Dzięki różnorodnej ofercie sklepów, gastronomii, usług, rozrywki galerie stają się miejscem spotkań mieszkańców, ośrodkiem kultury, rozrywki i sztuki. Galeria Hosso również wpisuje się w tę strategię. Wzorem innych miast, w których znajduje się Hosso staramy się zmieniać tkankę miejską, pozytywnie wpływając na lokalną społeczność, jak i powstające inwestycje czy oddolne inicjatywy.

Na galerie handlowe często rzucane jest stwierdzenie, że „zabijają” handel przy głównych ulicach. Nie sposób zgodzić się z tym stwierdzeniem. Współistnienie centrum handlowego z ulicą handlową nie oznacza konkurencji czy walki – dzięki współpracy i uzupełniającej się ofercie, istnienie galerii przynosi miastom, sklepikom oraz społeczeństwu wiele dobrego.

Galeria Hosso w Drawsku Pomorskim ma szanse stworzyć cały nowy obszar w mieście – odnowić i ożywić centrum. Z pewnością będzie to sprzyjało rozwojowi miasta.

Zapraszamy do współpracy.